نقاشی های دیدنی از رابرت دانکن (سری اول)

نقاشی های دیدنی از رابرت دانکن “Robert Duncan”

رابرت دانکن در شهر Salt Lake در سال ۱۹۵۲ متولد شد و در خانواده ی پرجمعیتی که ده فرزند داشتند بزرگ شد. او در تابستان به پدر بزرگ و مادربزرگ خود در۱۰۰۰۰ هکتار مزرعه دارای گاو  و احشام در روستای Wyoming کمک میکرد. رودخانه ای به نام Green River که از فراز کوههای Rocky سرچشمه گرفته بود از مزرعه آنها میگذشت. مزرعه آنها زیبایی به خصوصی داشت به طوری که او عاشق زندگی روستایی شد. او از سن ۵ سالگی به طور مداوم نقاشی میکشید و وقتی ۱۱ سالش شد مادربزرگش اولین مجموعه از رنگ روغن را به او داد و نقاشی با رنگ روغن را به او آموزش داد. او هنر را در دانشگاه Utah تحصیل کرد و قبل از تخصیص تمام وقت به هنرهای زیبا غرب آمریکا، به عنوان یک هنرمند تجاری کار کرده بود.

رابرت در طول عمر خود به طور گسترده ای سفر کرده است تا به موزه ها سفر کند و درباره ی هنرمندان بزرگی که آنها را تحسین میکرد،مطالعه کند. سفرهای او شامل سفر به روسیه، اسکاندنایا، سفرهای بسیاری به اروپا و سفرهای مکرر به ساحل شرقی و کانادا است. رابرت در ۲۹ سالگی به عنوان هنرمندان کابوی آمریکایی انتخاب شد و در نمایشگاه سالانه خود در موزه هنر فینیکس دو مدال نقره به دست آورد. هنرمندان کابوی آمریکا از سازمان های معتبر در هنر غرب آمریکایی هستند. پس از پنج سال و نیم با هنرمندان کابوی، رابرت تصمیم گرفت استعفا دهد تا تأکید کمتری بر هنر غرب داشته باشد و زمان بیشتری برای نقاشی خانواده، دوستان و حومه های زیبا Midway و Valley Heather در UT اختصاص دهد. دانکن نقاشی های اصلی خود را برای بیش از ۳۰ سال در گالری Trailside  در شهرهای Scottsdale، آریزونا و جکسون، وایومینگ به نمایش گذاشته است.

رابرت و همسرش لیندا شش فرزند دارند. آنها، همراه با مجموعه ای پر جنب و جوش حیوانات، در شهر کوچک Midway در شمال یوتا زندگی می کنند.

نمونه ای از نقاشی های زیبای این هنرمند را در این پست مشاهده میکنید.

 

به علت زیاد بودن تعداد نقاشی ها ادامه تصاویر را اینجا ببینید.

 

منبع

 

 

Pin It

دیدگاهتان را بنویسید