آموزش نقاشی با آبرنگ از گل رز صورتی

آموزش نقاشی با آبرنگ از گل رز صورتی

a-wa-rose-10_www.naggashi.com

این آموزش رو Barbara fox تو وبسایت خودش گذاشته بود که من براتون ترجمه کردم. امیدوارم به دردتون بخوره.

رنگ های مورد نیاز برای این نقاشی:

زردCadmium

سبز Sap

سبز Hookers

آبی peacock

آبی کبالت

آبی prussian

بنقش Dioxazine

شرابی دائمی

قرمز Quinacridone

بنفش Quinacridone

قرمز Alizarin

کاغذی که استفاده می کنم کاغذ آبرنگ  Jack Richeson سیصد پوند با پرس سرد است.

مرحله اول: نقاشی با مداد روی کاغذ: من معمولا برای کشیدن نقاشی های پیچیده ای مانند این از کپی از روی عکس استفاده می کنم. بنابراین از چاپگر استفاده می کنم و از عکس مورد نظر روی کاغذ آبرنگ پرینت می گیرم.

مرحله دوم: رنگ کردن
من رنگ کردن را به صورت لایه لایه انجام می دهم. بنابراین ابتدا لایه اول را رنگ می کنم. من این لایه را لایه اصلی می نامم چون با رنگ اصلی گل که اینجا صورتی است کار را شروع می کنم اگرچه رنگ کمی تنوع دارد. با تمام شدن هر گلبرگ سراغ گلبرگ دیگری از رز می روم. هر گلبرگی را که رنگ می کنید اجازه دهید کاملا خشک شود بعد به سراغ گلبرگ دیگر بروید، چون ممکن است رنگ ها با هم مخلوط شوند.

a-wa-rose-1_www.naggashi.com

من به رنگ ها اجازه می دهم تا هنگامی گه خیس هستند با همدیگر مخلوط شوند، و از تکنیک خیس روی خیس استفاده می کنم.
قسمتی از گلبرگ را به وسیله آب خیس می کنم و سپس مقداری از رنگ را روی آن میریزم.

a-wa-rose-2_www.naggashi.com

یا
قلم مو را خیس کرده و به رنگ دیگر آغشته کرده و به قسمتی از گلبرگ اضافه می کنم.

a-wa-rose-3_www.naggashi.com

در این نقاشی از هر دو روش استفاده شده است که نتیجه هر دو یکسان است. به یاد داشته باشید که رنگ روی آب شناور است پس به آب اجازه دهید که خودش رنگ ها را ترکیب کند.

a-wa-rose-4_www.naggashi.com

کار آرام آرام انجام می شود اما مطمئن است. بعد از مدتی تلاش بالاخره رز ما شکل می گیرد. من برگ ها رو هم با استفاده از رنگ سبزhookers و آبی Pthalo رنگ کردم و همچنین ساقه را هم با رنگ سبز stem رنگ کردم. برای استفاده از رنگ های تیره در ابتدای کار نترسید.

a-wa-rose-5_www.naggashi.com

وقتی رنگ آمیزی رز به طور کامل تمام شد و خشک شد، پس زمینه تصویر را رنگ می کنیم. در این نقاشی پس زمینه را به صورت ترکیبی از رنگها و با تکنیک رنگ روی رنگ، رنگ می کنیم. از رنگ های زرد cadmium، سبزhookers ،آبی peacock، آبی prussian، شرابی دائمی و بنفش dioxazine استفاده می کنیم.

a-wa-rose-6_www.naggashi.com

برای انجام این کار ابتدا کل پس زمینه را با آب خیس می کنیم، سپس رنگ ها را یکی پس از دیگری روی آب می چکانیم. به کاغذ کمی شیب می دهیم تا رنگ ها بتوانند با یکدیگر مخلوط شوند، اما دقت کنید که شیب کاغذ زیاد نباشد تا رنگ ها قاطی پاتی نشند!

a-wa-rose-7_www.naggashi.com

مرحیه سوم: سایه
ابتدا لایه اول از رنگ ها را زده و با زدن سایه کار را ادامه می دهیم. معمولا سایه روی گل ها در همان رنگ گل هستند که استفاده کرده ایم، فقط یک مقدار تیره تر هستند و بعضی وقت ها کمی رنگ بنفش اضافه می کنیم(تا رنگ کمی مایل به طوسی شود) یا آبی کبالت (برای سرد نشان دادن رنگ). این رزها به رنگ صورتی سرد هستند اما گلبرگ های کوچک و داخلی زرد ونارنجی (گرمتر) هستند. بنابراین برای این گل ها از رنگ های بنفش dioxazine و بنفش quinacridone برای سایه زدن به گلبرگ های بیرونی و رنگ های قرمز crimson و قرمز quinacridone برای سایه زدن به گلبرگ های درونی استفاده می کنیم.

وقتی مرحله اول رنگ کردن تمام شد سایه زدن گل ها را با تکنیک خیس روی خیس انجام دادم و به رنگ ها اجازه دادم روی صفحه به کمک آب ترکیب شوند.

a-wa-rose-8_www.naggashi.com

مرحله چهارم: رنگ های عمیق تر

پس زمینه: لایه دیگری از پس زمینه را رنگ می کنیم و آن را تیره تر و زیبا تر می کنیم. چند قطره آب روی رنگ های پس زمینه اضافه می کنیم. آب قطره های رنگ را در خود حل می کند و آن قسمت از نقاشی را مانند ذره بین بزرگ مکایی می کند!
این تکنیک افکت های متفاوتی ایجاد می کند. بسته به این که کاغذ چه مقدار خیس باشد متفاوت است ، آن را کم کم یاد می گیرید. همچنین بسته به کیفیت رنگ ها هر کدام در مقابل آب رفتار متفاوتی دارند.
بیشتر نقاشان آبرنگ به دو دسته رنگ آمیزی یکدست و دانه دانه تقسیم می شوند. این کلا یک علم دیگر از نقاشی با آبرنگ است که شامل بحث ما نیست. در این مورد اطلاعات بیشتری در اینترنت وجود دارد که در صورت نیاز می توانید مراجعه کنید.
زمانی که پس زمینه خشک شد، دوباره کار را با مقدار زیادی از رنگ آبی peacoak شروع می کنیم. این کار یکپارچگی تمام رنگ ها و جلب توجه کردن رنگ های زرد و صورنی می کند. ما نمی خواهیم بین گل ها و پس زمینه در جلب توجه کردن رقابت ایجاد شود. آبی peacoak یکی از بهترین رنگ هایی است که به لایه رنگی ما زیبایی خاصی می بخشد.

a-wa-rose-9_www.naggashi.com

مرحله پنجم:من از لایه دیگری از رنگ (همان رنگ ها) برای بهتر نشان دادن رنگ ها در ناحیه های تیره استفاده می کنم و همچنان از تکنیک خیس روی خیس استفاده می کنم و رنگ را آرام و به صورن رگه های نازک در پس زمینه اضافه می کنیم و در نهایت مقدار کمی از رنگ بنفش dioxazine در قسمت های خیلی تیره اضافه می کنیم!
دو تا رز با شکوه ودرخشان 🙂

a-wa-rose-10_www.naggashi.com

منبع

Pin It

دیدگاهتان را بنویسید