آموزش نقاشی با آبرنگ از غروب خورشید

آموزش نقاشی با آبرنگ از غروب خورشید بدون تصویر مرجع

featured_sunset-skies-750x1180

وسایل مورد نیاز:

ورق آبرنگ (۱۴۰lb, size 6″ x 9″)

مداد HB یا ۲B

پاک کن ورزیده

پالت آبرنگ

ظرف آب

حوله برای قرار دادن قلم موها

حوله کاغذی

رنگ های مورد نیاز:

زرد روشن کادمیوم

aureolin

کادمیوم زرد نارنجی

کادمیوم قرمز عمیق

قرمز آلیزارین دائمی

اپرا

رنگ های معدنی عمیق

آبی کبالت

آبی نیلی

آبی طاووسی

خاکستری پین

قلم مو های استفاده شده:

Silver Brush Black Velvet: Cat’s tongue brush (¾” width)

Stratford & York Warwick Series: Round sable brush (size 12)

Stratford & York Warwick Series: Round sable brush (size 8)

گام اول: طراحی کم رنگ قبل از رنگ آمیزی

sunset-sky-step-1-1024x604

قبل از شروع نقاشی بهتر است یک نمایش زنده از تصویر غروب خورشید در ذهنمان داشته باشیم یا حد اقل یک تصویر مرجع از غروب را برای کشیدن انتخاب کنیم. اما شما همیشه میتوانید به تصورات خود اجازه دهید تا به هر جایی پر بکشد و هر آنچه دوست دارید بکشید.

نقاشی را با کشیدن حاشیه نازک در اطراف محدوده نقاشی شروع می کنیم، سپس چند خطوط بیرونی چند درخت نخل و خط افقی جدا کننده و خورشید را می کشیم. طبیعتی که انتخاب کردیم به ما کمک میکند تا شکل آسمان را بهتر تعیین کنیم (یعنی منبع نور در نقاشی در کدام قسمت باشد).

گام دوم: استفاده از تکنیک خیس روی خیس

sunset-sky-step-2-1024x604

آسمان را با آب تمیز و با قلم موی Cat’s tongue brush خیس کنید. حتی مینوانید آب را روی درختان نخل هم بزنید و بالای خط جدا کننده را تماما خیس کنید. تا زمانی که هنوز کاغذ خیس است میتوانید از تکنیک خیس روی خیس استفاده کنید. قلم موی Round sable brush (size 12) را بردارید و به رنگ زرد کادمیوم و aureolin آغشته کنید و سپس رو قسمت های خیس کاغذ بکشید. رنگ آمیزی.

را از بالای خط جدا کننده شروع کنید. قلم مو را به صورت افقی بکشید به صورتی که رنگ در آب پخش شود. قسمتی که خورشید قرار دارد را رنگ نکنید تا به صورت سفید باقی بماند تا درخشان ترین قسمت در نقاشی باشد.

گام سوم: انتخاب رنگ های اولیه برای غروب

sunset-sky-step-3-1024x604

هنگام رنگ آمیزی همین طور که به سمت بالا می روید شما باید از طیف های رنگی زرد تا آبی استفاده کنید. به منظور ایجاد رنگ های صاف انتقال برای حفظ طراوت غروب، مطمئن باید که هیچگاه رنگ های مکمل (مانند نارنجی و آبی) را هنگام استفاده از تکنیک خیس روی خیس با هم مخلوط نمی کنید، چون در این صورت رنگ تبدیل به طوسی می شود.
بعد از اینکه تقریبا دو اینچ از رنگ زرد را رنگ کردید با رنگ کادمیوم نارنجی ترکیب کنید. و بعد همان طور که به با لا می روید با مقداری کادمیوم قرمز عمیق ترکیب کنید. شما میتوانید هر ضربه بسیار منظم قلم مو را با اضافه کردن مقداری قرمز به قسمت های زرد، تفکیک کنید.
گام چهارم: اضافه کردن رنگ به غروب

sunset-sky-step-4-1024x604

برای تبدیل رنگ قرمز به آبی مقداری قرمز سرد (قرمز آلیزارین دائمی و اپرا) را با قرمز گرم(کادمیوم قرمز عمیق) مخلوط کنید. بعد مقدار اندکی رنگ آبی را به قرمز سرد اضافه کنید. این کار بعدا انتقال به آبی را آسان تر خواهد کرد. رنگ بدست آمده را به غروب اضافه کنید و خطوط منظم را همانند مرحیه قبل تفکیک کنید. اگر رنگ های شما شروع به خشک شدن کرد آن را با قلم موی cat’s tongue brush و با آب تمیز خیس کنید.

وقتی یک قسمت کامل با رنگ قرمز سرد را رنگ کردید رنگ آبی لاجوردی عمیق را با قرمز آلیزارین روی پالت مخلوط کنید تا بنفش پررنگ بدست آید، سپس از قسمت بالای قرمز به غروب اضافه کنید. همان طور که قرمز شامل آبی هم می شود مطمئن باشید که از اضافه کردن آن به قسمت های نامنظم نارنجی اجتناب می کنید.

گام پنجم: بازی با رنگ ها در غروب

sunset-sky-step-5-1024x604

وقتی به قسمت های نزدیک به بالای نقاشی رسیدید رنگ آبی کبالت را برای رسیدن به آبی عمیق ترکیب کنید. از قسمت های بنفش اضافه کنید. اجازه دهید مقدار کمی از آن با قرمز مخلوط شود اما از نارنجی اجتناب کنید. شما همچنین میتوانید به کاغذ شیب دهید و از نیروی گرانش برای مخلوط شدن رنگ ها کمک بگیرید.

برای بالاترین قسمت ، آبی نیلگون و آبی طاووسی و آبی کبالت را روی کاغذ مخلوط کنید و مقداری رنگ آبی را به قسمت بنفش اضافه کنید و اگر لازم بود مقدار کمی هم به قسمت قرمز اضافه کنید.

گام ششم: به اتمام رساندن رنگ آمیزی آسمان

sunset-sky-step-6-1024x604

رنگ های مورد نیاز پایانی را اضافه کنید و با استفاده از قلم موی سایز ۸ و آب تمیز قسمت های گوشه دار اطراف خورشید را نرم کنید. اطمینان حاصل کنید که خورشید به طور کامل گرد نباشد چون ممکن است طبیعی به نظر نرسد. قبل از رنگ آمیزی آب پالت خود را تمیز کنید تا رنگ های دیگر با رنگ مورد نظر ما مخلوط نشود.

گام هفتم: نحوه رنگ آمیزی آب

sunset-sky-step-7-1024x604

برای رنگ کردن آب از همان رنگ های آسمان استفاده می کنیم اما به صورت برعکس. تا جایی که آب مانند آیینه عمل می کند تصویری از آسمان را روی آب بکشید. دوباره از خط جدا کننده با رنگ زرد و نارنجی شروع می کنیم و قسمت هایی که درست زیر خورشید است رنگ نمی کنیم و کنار آن را به صورت زیگزاگ رنگ میکنیم تا تاثیر موج روی آب را نشان دهیم. زمانی که رنگ کردن با زرد و نارنجی تمام شد، از رنگ قرمز کادمیوم عمیق و سپس قرمز آلیزارین دائمی مانند دفعه پیش استفاده می کنیم. جایی که محدوده آب از آسمان کمتر است محدوده آب هم باید به نسبت آسمان کمتر شود.
گام هشتم: نحوه کشیدن بازتاب روی آب

sunset-sky-step-8-1024x604

با قلم موی سایز ۸ گوشه های ایجاد شده در جایی را که رنگ به قسمت سفید رسیده است، نرم می کنیم تا اثر بازتاب نور خورشید روی آب را نشان دهیم. شما می توانید تعداد کمی خط در این قسمت برای نشان دادن موج روی آب بکشید. در قسمت پایین ، همان طور که به قسمت پایین صفحه با خطوط افقی میروید از آب بیشتری استفاده کنید تا عمق آب را نشان دهید. این به این خاطر است که اشیاء دور دست پژمرده تر از اشیاء جلوی صفحه هستند، بنابراین هر چه به جلوی صفحه نزدیک می شوید می توانید جزئیات بیشتر و خطوط دندانه دار بیشتری برای افزایش تضاد اضافه کنید و صحنه زیبایی از پرسپکتیو را ایجاد کنید.

گام نهم: مخلوط کردن رنگ برای آب

sunset-sky-step-9-1024x604

رنگ آبی عمیق را با قرمز آلیزارین برای بدست آوردن همان بنفش قبلی ترکیب کنید و آن را به قسمت های پایینی رنگ قرمز اضافه کنید. ضربه های متفاوتی به آب بزنید و موج های روی آب را مشخص کنید، چون به ما نزدیک تر هستند. برای پایان رنگ آمیزی آب، رنگ عمیق دیگر، آبی طاووسی و آبی کبالت را در قسمت بسیار پایین نقاشی اضافه می کنیم. هر ضربه ای که ضروری می دانید را به آب اضافه کنید و بدون اینکه نقاشی را جا به جا کنید بگذارید خشک شود.

گام دهم: کشیدن درختان نخل تیره

sunset-sky-step-10-1024x604

با پشت دست خود چک کنید تا نقاشی کاملا خشک شده باشد. وقتی نقاشی خشک شد بدون اینکه طرح اولیه نخل ها کاملا پاک شده باشد،رنگ های مورد نظر را برای کشیدن نخل ترکیب می کنیم. به خاطر نور ویژه ای که از غروب ایجاد شده است، شما باید توجه کنید که اشیای جلویی نقاشی تیره به نظر میرسند. بنابراین نخل ها باید تیره باشند. برای ایجاد این افکت ، رنگ های نیره قرمز آلیزارین، قرمز عمیق کادمیوم، مقداری طوسی و رنگ های معدنی را برای ایجاد رنگ اشباع شده و تیره بنفش مخلوط می کنیم و سپس از این رنگ برای کشیدن نخل ها استفاده می کنیم. از تصویر مرجع خود برای فرم دادن به درختان نخل استفاده می کنیم. به یاد داشته باشید که بین برگ های نخل جای خالی هم بگذارید تا طبیعی تر به نظر بیاید. شما حتی می توانید تعدادی نارگیل به طرحتان اضافه کنید. اگر چه باید مطمئن باشید که آنها طوری به نظر برسند که روی درخت رشد کرده اند. سعی نکنید که درختها بسیار متقارن و یکنواخت به نظر بیایند.

گام یازدهم:پایان نقاشی

sunset-sky-step-11-1024x604

وفتی کشیدن درختها را تمام کردید از همان رنگ برای کشیدن زمین و شاخ و برگ استفاده کنید. طراحی را طوری تنظیم کنید تا چیزی که دوست دارید باشد، سپس هر چیز دیگری که درست دارید به نقاشی اضافه کنید. زمانی که شما راضی شدید بگذارید نقاشی خشک شود و اگر خطوط اولیه غیر ضروری باقی مانده بود با پاک کن پاک کنید.

منبع

 

 

Pin It

2 پاسخ به “آموزش نقاشی با آبرنگ از غروب خورشید”

  1. naghashi گفت:

    سلام
    ممنون از توجهتون

  2. ترانه گفت:

    ممنون بابت سایت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید