آموزش نقاشی با مدادرنگی از انگور

طراحی انگور واقعی با مداد رنگی

رنگ های استفاده شده: بنفش، ، قرمز، مشکی، قهوه ای، ،سبز، طوسی، سفید

a-co-angoor-1_www.naggashi.com

۱- ایجاد خط ترسیم

ابتدا با رنگ بنفش کم رنگ تعدادی دایره در اشکال متفاوت می کشیم و با خطوط کمرنگ ابتدا با بنفش کمرنگ و سپس با قرمز مطابق شکل سایه می زنیم. اجازه می دهیم  قسمت هایی از کاغذ که انگور را کشیده ایم سفید بماند. با رنگ بنفش کمرنگ خطوط دوره انگورها را سایه می زنیم تا فاصله بین انگورها مشخص شود و سپس قسمت داخلی انگورها را هم مقداری سایه می زنیم.

a-co-angoor-2_www.naggashi.com

۲- گود کردن قسمت های تو رفته

با همان رنگ بنفش لبه های انگور را سایه میزنیم تا فاصله بین دانه های انگور عمیق تر به نظر برسد. هر چه فشار دست روی مداد بیشتر باشد عمق آن بیشتر می شود. برای سایه  زدن به قسمت های کمرنگ تر از رنگ قرمز استفاده می کنیم و سپس دوره های آن را با رنگ بنفش با فشار کم یک بار دیگر سایه می زنیم .برای سایه زدن  مداد را به صورت دایروی حرکت می دهیم تا انگورمان طبیعی تر به نظر برسد. خط های مستقیم نقاشی را صاف نشان می دهند. شما که نمیخواهید نقاشیتان صاف باشد؟ می خواهید؟برای همین  رنگ ها به صورت لایه های دایروی و سایه ها کار را بهتر نشان می دهند.

a-co-angoor-3_www.naggashi.com

۳-پر کردن فاصله بین دایره های انگور با رنگ تیره

فاصله بین انگور ها یعنی جاهایی که تاریک دیده می شود با رنگ سیاه پر می کنیم.قسمت های داخلی تر را هم که کمرنگ تر به نظر می رسند با رنگ بنفش با فشار کم پر می کنیم و خطوط خارجی دانه های انگور را حذف می کنیم. میزان فشار دست را بسته به کمرنگ یا پر رنگ بودن کار کم و زیاد می کنیم. قسمت های روشن در قسمت پایین و راست دانه ها بیشتر است ولی قسمت های وسط تیره تر است.

a-co-angoor-4_www.naggashi.com

۴- جلا دادن به کار

جلا دادن به کار یعنی اینکه دانه های انگور درخشان تر به نظر برسند. با رنگ بنفش و با فشار زیاد قسمت های تیره و سایه های روی هم افتاده را پر کنید. سپس برای طبیعی تر دیده شدن کار مداد سفید را بردارید و قسمت های روشن را های لایت کنید و سپس با رنگ سبز مطابق شکل دو شاخه ی کوچک بکشید.

  a-co-angoor-5_www.naggashi.com

۵- اضافه کردن جزئیات

با رنگ سبز طرح کلی از یک شاخه کوچک را بکشید و با همان رنگ داخل آن را رنگ کنید.به انتهای شاخه مقدار کمی رنگ قهوه ای بزنید، این کار باعث میشود تا شاخه به صورت بریده شده به نظر بیاید.

a-co-angoor-6_www.naggashi.com

۶- اضافه کردن جزئیاتی دیگر

با رنگ طوسی قسمت هایی را که سایه افتاده است، سایه میزنیم تا تاثیر افتادن سایه بیشتر نمایان شود.مقدار بسیار کمی رنگ بنفش به سایه اضافه می کنیم تا تاثیر بازتاب نور از انگور را نمایان کنیم. سایه ها را در قسمت پایین انگور می زنیم.

a-co-angoor-7_www.naggashi.com

۷- بعد از اتمام کار امضای خودتون رو کنار نقاشی بزنید D:

منبع

Pin It

2 پاسخ به “آموزش نقاشی با مدادرنگی از انگور”

  1. mohammad گفت:

    سلام . خیلی ممنون بخاطر نقاشی زیباتون 

دیدگاهتان را بنویسید