آموزش نقاشی با پاستل از پلنگ سفید

آموزش نقاشی با پاستل از پلنگ سفید(snow leopard)

این آموزش از carol santora با پاستل نرم (خشک) است.
گام اول : من این پلنگ سفید ماده را مشاهده کرده و از آن در فلوریدا عکس انداختم. پلنگ سفید یکی از زیباترین و گریزپاترین گربه های بزرگ و یکی از نادرترین حیوانات وحشی دنیاست. تنها ۴۵۰۰ الی ۷۰۰۰ عدد از این گربه بزرگ باقی مانده است.

پلنگ سفید یکی از نادرترین گربه های بزرگی است که در معرض خطر قرار دارد و در کوههای سخت زمین در مرکز آسیا و سرزمین هیمالیا ساکن شده است. در حال حاضر شکارهای غیر قانونی از حیات وحش برای تجارت و استفاده از گوشت آنها، حیات وحش را تهدید می کند.

این پلنگ سفید از شیلی است که در جلوی غار نشسته است که من آن را با دقت تمام کشیده ام.
a-pastle-leopard-1_www.naggashi.com

گام دوم : من نقاشیم را به موزه والیس منتقل کردم. این نقاشی روی کاغذ پاستل با مداد گرافیت ۳H و روی سه پایه کشیده شده است. برای رنگ آمیزی قسمت های تیره از پاستل سخت به رنگ آبی تیره استفاده شده و سپس با آب روی آن را اسپری کرده ام تا زمانی که سطح آن صاف شود. زمانی که تصویر خشک شد می توانیم به آن رنگ اضافه کنیم.

همانطور که میبینید، قسمت های میانی را با پاستل سختNuPastels از جلو به عقب از یک منطقه به منطقه دیگر از روشن به تیره  باتوجه به تصویر اصلی رنگ کرده ام. من معمولا صبر میکنم تا تمام قسمت های نقاشی تمام شود تا در آخر چشمها را بکشم اگرچه به خاطر هدف demonstartion این بار زودتر کشیده ام.

توجه داشته باشید من معمولا کاغذ والیس را قبل از اینکه شروع به کشیدن حیوانات کنم با جوهر قرمز روشن یا نارنجی کادمیوم رنگ میکنم(پس زمینه). با این حال این دفعه برای آسان بودن کار از پس زمینه سفید استفاده کرده ام.

a-pastle-leopard-2_www.naggashi.com

گام سوم: من پس زمینه تصویر را با استفاده از رنگ های تیره به صورت آزادانه تمام کرده ام و سپس قسمت های روشن در بالای تصویر را در شکل مختلف در بالای قسمت انتخاب شده برای ایجاد رنگ و بافت سنگ اسفاده کرده ام. بعدا نمیخواهم بیشتر روی سنگ ها کار کنم.

من همچنین از پاستل نرم با فشارهای مختلف دست استفاده می کنم.برای دیدن ایرادات کار کمی به عقب رفته و نقاشی را نگاه می کنم. در نهایترنگ های بسیار تیره و بسیار روشن را به پلنگ اضافه میکنم تا بهتر جلوه کند. من در استادیو چند روز به آن نگاه میکنم تا ایرادات ممکن را تصحیح کنم.

a-pastle-leopard-3_www.naggashi.com

گام چهارم: من چند روزی این نقاشی را در استادیو گذاشتم و مقداری تغییرات که شامل تیره کردن بدن ببر است تا در صفحه فروکش کند و همچنین تغییراتی در پنجه و سنگ داده ام. بعدا اگر لازم باشد تغییرات جزئی خواهم داد، اما در حال حاضر خوشحالم که این نقاشی را کشیده ام.

a-pastle-leopard-4_www.naggashi.com

منبع

ترجمه:naggashi.com

Pin It

دیدگاهتان را بنویسید