تابلوهای مینیاتور استاد فرشچیان (سری اول)

زندگی نامه استاد فرشچیان

فرشچیان که نماینده فرش اصفهان بود با دیدن استعداد فرزندش، وی را به کارگاه نقاشی استاد حاج میرزا آقا امامی برد. فرشچیان پس از آموزش نزد استاد امامی و بهادری ودانش‌آموختگی از مدرسه هنرهای زیبای اصفهان، برای گذراندن دوره هنرستان هنرهای زیبا به اروپا سفر کرد و چندین سال به مطالعهٔ آثار هنرمندان غربی در موزه‌ها پرداخت. بنا بر گفته وی در موزه‌های اروپا، اول کسی بود که وارد موزه می‌شد با بسته‌ای از کتاب و قلم، و در نهایت آخر از همه، خود او بود که از موزه خارج می‌شد.

پس از بازگشت به ایران، فرشچیان کار خود را در اداره کل هنرهای زیبای تهران آغاز کرد و به مدیریت اداره ملی و استادی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران برگزیده شد. محمود فرشچیان، هم اکنون در نیوجرسی آمریکا ساکن است و سفرهای دوره‌ای و فصلی به ایران دارد.

فیلم مستندی نیز با عنوان عشق‌پرداز به کارگردانی محمد هادی کاویانی، با حضور عزت الله انتظامی، پرویز پورحسینی و با صدای زیبا بروفه در نکوداشت او ساخته شده‌است که در آیین رونمایی کتاب پنجم استاد به نمایش در آمد.[۲] فرزندان استاد فرشچیان به نام‌های دکتر علی مراد فرشچیان و لیلا فرشچیان و فاطمه فرشچیان هستند. دکتر علی مراد فرشچیان در ایالت فلوریدا آمریکا مشغول طبابت می‌باشد و لیلا تحلیلگر رفتار در ایالت نیوجرسی ساکن است.

farshchiyan1_17,www.naggashi.com

farshchiyan1_15,www.naggashi.com

farshchiyan1_13,www.naggashi.com farshchiyan1_23,www.naggashi.com

farshchiyan1_22,www.naggashi.com

farshchiyan1_21,www.naggashi.com

farshchiyan1_12,www.naggashi.com

farshchiyan1_14,www.naggashi.com

farshchiyan1_16,www.naggashi.com

farshchiyan1_18,www.naggashi.com

farshchiyan1_19,www.naggashi.com farshchiyan1_20,www.naggashi.com farshchiyan1_11,www.naggashi.com

farshchiyan1_10,www.naggashi.com farshchiyan1_9,www.naggashi.com farshchiyan1_8,www.naggashi.com farshchiyan1_7,www.naggashi.com

farshchiyan1_6,www.naggashi.com

farshchiyan1_25,www.naggashi.com

farshchiyan1_1,www.naggashi.com farshchiyan1_2,www.naggashi.com farshchiyan1_3,www.naggashi.com

farshchiyan1_5,www.naggashi.com

farshchiyan1_4,www.naggashi.com farshchiyan1_24,www.naggashi.com

Pin It

دیدگاهتان را بنویسید