نقاشی هایی از استاد جهانبخش صادقی گوغری

نقاشی هایی از استاد جهانبخش صادقی گوغری

 

سخن از هنرمند بنام و نامی  “جهانبخش صادقی” است ، که در سال ۱۳۳۵ در روستای رُستاق گوغر متولد شد.این هنرمند نقاش همشهری در سال ۱۳۵۱ در شب میلاد حضرت امام حسین (ع) در هنگامی که این شب میمون را چراغانی می کرد ، در اثر سانحه تصادف با اتومبیل دچار شکستگی مهره های گردن و ضایعه نخاعی  و از آن زمان دچار معلولیت ۸۵درصدی شد.

جهان بخش هنگامی که دچار این سانحه شد ، جوانی بود ۱۶ ساله ، با دنیایی از آمال و آرزوهای رنگ و وارنگ.

عشق به زندگی و طبیعت ، جوانی و معصومیت ، امید و موفقیت ، بروز شخصیت و خلاقیت و سرشاخ شدن با معلولیت ، واژه های بودند که جهان بخش در عنفوان جوانی با آنها درگیر شد.

جهان بخش حتی توانایی حرکت انگشتانش را از دست داده بود و در هر دست تنها یک عصب حرکتی در ید و اختیار او یود .

 و کسی حتی در تصورش هم نبود ، که در پس همین یک عصب کم حرکت ، دنیایی از پویایی ، اراده و عشق به زندگی و خواستن نهفته است و دستان بی حرکت او به اندازه جهانی از دست های بی هنر و پر ادعای بعضی از آدمیان دست و انگشت دار .هنر و توانایی خلق می کند.

استاد جهان بخش صادقی وقتی خوابیده به خلق آثار و تابلوهای  نقاشی می پردازد ، چه استوار ایستاده  ؛ درس سرو قامتی و امیدواری می دهد.

جهان بخش صادقی که هم اکنون شهرتش جهانگیر شده است ، تا کنون بیش از ۲۵۰۰ اثر بیاد ماندنی از خود برجای گذاشته است که در پس هر تابلو علاوه بر زیبایی و خلاقیت های هنری ، جهانی از اراده و همت نقش آفرینی کرده اند. حضور در بیش از ۹۲ نمایشگاه داخلی و بین المللی در کارنامه جهانبش صادقی  به افتخار ثبت شده است.

Pin It

دیدگاهتان را بنویسید