هشت تکنیک کار با آبرنگ برای مبتدی ها

هشت تکنیک کار با آبرنگ ۱۸

شما می توانید یک یا دوتا از ایده ها رو امتحان کنید و یا از۸ تکنیک در صفحه خود استفاده کنید. برای اندازه گیری ۸ مستطیل در کاغذ آبرنگ باید از مداد و خط کش استفاده کرد. برچسب هر جعبه با هر تکنیک زیر هر عکس نشان داده شده است.

هشت تکنیک کار با آبرنگ ۱

قبل از شروع توجه داشته باشید: من توصیه می کنم هر مستطیل را قبل از رفتن به تکنیک بعدی بطور کامل  خشک کنید.

تکنیک۱: نمک

نمک تکنیک مورد علاقه  مطلق من برای استفاده در ایجاد زمینه های بافت است. من یک ظرف کوچکی از نمک دریا را با ظرف مخصوص خود نگه می دارم. برای استفاده از نمک ابتدا یک یا دو رنگ را انتخاب کنید و اولین مستطیل و یا(منطقه) را بطور کامل رنگ کنید. سپس، در حالی که رنگ هنوز مرطوب است، نمک را روی آن بپاشید. اجازه دهید رنگ بطور کامل خشک شود و سپس از ناخن خود برای از بین بردن نمک استفاده کنید. نکته: در قسمت رنگی و مرطوب شما، نمک بیشتر پخش خواهد شد. سعی کنید نقاشی را کمی خشک کنید(کافی است هنگامی که کاغذ خود را حرکت می دهید قلم را به آب نزنید تا درخشندگی آن باقی بماند) و دقت کنید که در بافت تفاوت ایجاد کنید. 

هشت تکنیک کار با آبرنگ ۲

تکنیک۲: دستمال 

مستطیل بعدی را با آبرنگ پر کنید. برای بدست آوردن بهترین نتایج، شما باید سطح را مرطوب و از رنگ اشباع کنید.

هشت تکنیک کار با آبرنگ ۳

یک تکه از دستمال کاغذی را بردارید و آن را روی قسمت مرطوب قرار دهید. دقت کنید تا کل منطقه رو پوشش دهید. دستمال را روی قسمت خیس قرار دهید و به آرامی با کف دست روی کاغذ خود فشار دهید. اجازه دهید کمی خشک  شود (اما نه بطور کامل و یا دستمال به کاغذ آبرنگ بچسبد) سپس به دقت دستمال را از کاغذ بردارید.

هشت تکنیک کار با آبرنگ ۴
هشت تکنیک کار با آبرنگ ۵

تکنیک ۳: الکل

این تکنیک بسیار جالب است. مستطیل بعدی را با آبرنگ پر کنید. 

هشت تکنیک کار با آبرنگ ۶

زمانی  که نقاشی هنوز مرطوب است، مقدار کمی  الکل به صورت قطره قطره  برروی قسمت مرطوب بریزید. برای بدست آوردن نتایج بهتر اجازه دهید الکل قطره قطره بچکد.(بجای لمس کاغذ)

هشت تکنیک کار با آبرنگ ۷

تکنیک۴: مداد شمعی

شما می توانید از مداد شمعی برای ایجاد تکنیک مقاوم در برابر موم استفاده کنید. ابتدا طرح خود را با یک مداد سفید طراحی کنید و مطمئن شوید که بر روی کاغذ فشار داده اید.

هشت تکنیک کار با آبرنگ ۸

با استفاده از مدادشمعی سفید بر روی کاغذ سفید دشوار است که آنچه را که درحال نقاشی است مشاهده کنید. کاغذ را به طرف خود بچرخانید تا یک نگاه اجمالی به طراحی خود داشته باشید.

هشت تکنیک کار با آبرنگ ۹

سپس رنگ آمیزی خود را انجام دهید. رنگ در قسمت های تحت پوشش رنگ مقاومت خواهد کرد.

هشت تکنیک کار با آبرنگ ۱۰

تکنیک ۵: قلم و جوهر

یکی دیگر از تکنیک های مورد علاقه من است. با استفاده از یک قلم ظریف، طرح خود را به تصویر بکشید.

هشت تکنیک کار با آبرنگ ۱۱

سپس، رنگی را به عنوان کتاب رنگ آمیزی پر کنید. به یاد داشته باشید که در مناطق کوچکتر قلم مو را به قلم مو دور کوچکتر تغییر دهید.

هشت تکنیک کار با آبرنگ ۱۲

تکنیک ۶: قطرات آب

رنگ آمیزی خود را انجام دهید. سپس قلم موی خود را با آب (یا رنگ دیگر) هم بزنید و اجازه دهید قطرات رنگ تا زمانی که  قسمت آبرنگ مرطوب باقی بماند بچکد. شما می توانید قلم موی خود را برای چکاندن قطرات قلم مو به سمت کاغذ به آرامی تکان دهید.

تکنیک۷: پاشیدن

این تکنیک بسیار جالب است ولی باعث ایجاد آشفتگی می شود. پیشنهاد می کنم آن قسمتی از کاغذ خود را که نمی خواهید پراکنده شود را پوشش دهید. قلم موی خود را به رنگ بزنید و آن را بالای کاغذ نگه دارید. روی قلم موی خود ضربه بزنید و پاشیدگی رنگ را روی کاغذ خود تماشا کنید. قلم موی خود را بشوید و رنگ دیگری را انتخاب کرده  و به قسمت دیگر بپاشید.

تکنیک۸: شفافیت

از آنجا که آبرنگ دارای کیفیت شفافی است، می توانید لایه های زیبا درکار خود ایجاد کنید. برای پخش با شفافیت بهتر است از نور هایی که رنگ اشباع بیشتر دارد استفاده شود. من تصمیم گرفتم برخی اشکال قطره را نقاشی کنم.

با استفاده از اولین رنگ خود، رنگ روشن منطقه رو با اشکال پوشش دهید. اجازه دهید کاملا خشک شود، سپس یک رنگ کمی تیره تر و یا اشباع را انتخاب کرده و اشکال بیشتری را رنگ کنید و لایه اول را پوشش دهید. شما می توانید این روند را هر چند بار که دوست دارید تکرار کنید.

امیدوارم این پست الهام بخش شما برای  یک یا دو تکنیک جدید باشد. نگران نباشید فقط به سمتش (نقاشی) بروید وسرگرم باشید.

منبع

هشت تکنیک کار با آبرنگ ۱۸
Pin It

دیدگاهتان را بنویسید